Nazwa projektu: Termomodernizacja budynku Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Szprotawie.
Beneficjent: Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacje Sp. z o.o. w Szprotawie.
Cel projektu: poprawa efektywności energetycznej w sektorze budynków użyteczności publicznej na obszarze Gminy Szprotawa poprzez optymalizację gospodarki energetycznej w budynku biurowym Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szprotawie.
Przedmiotem projektu jest termomodernizacja budynku administracyjno- biurowego Szprotawskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szprotawie przy ul. Chrobrego 1. Inwestycja polega na wykonaniu szeregu prac budowlano-montażowych i instalacyjnych w zakresie branży sanitarnej (C.O.) i instalacji OZE (pompy ciepła, instalacja fotowoltaiczna). Pozwolą one ograniczyć straty ciepła do minimum poprzez dodatkowe ocieplenie budynku (ściany zewnętrzne, ściany na gruncie, docieplenie stropodachu nad częścią administracyjno-biurową) oraz usprawnienie instalacji ogrzewania i ciepłej wody poprzez montaż paneli fotowaltaicznych.
W ramach realizowanych prac budowlano – montażowych zostanie wymieniona stolarka drzwi zewnętrznych oraz okien w części administracyjno-biurowej budynku, zostanie wymienione źródło ciepła systemu centralnego ogrzewania na system pomp ciepła. Wykonana zostanie nowa instalacja centralnego ogrzewania dostosowana do współpracy z nowym źródłem ciepła (pompy ciepła). Zostanie zainstalowany system sterowania centralnym ogrzewaniem z wykorzystaniem narzędzi technologii informatyczno-komunikacyjnej. Ponadto zostaną wykonane niezbędne prace przy termomodernizacji tj. przebudowa kominów, wymiana obróbek blacharskich itp. oraz wymiana rynien i rur spustowych wraz z przebudową odpływów w gruncie do najbliższych studzienek w celu zabezpieczenia obszarów termomodernizowanych przed podciekaniem.
Do celów szczegółowych, ściśle powiązanych z celem głównym należą:
Dzięki realizacji projektu i osiągnięciu poszczególnych wskaźników projekt przyczyni się do realizacji celów długofalowych, związanych z przejściem na gospodarkę niskoemisyjną, w tym przede wszystkim:
Termin rzeczowej realizacji projektu: 01.04.2020 r. - 30.06.2022 r.
Wartość projektu: 1 258 091,46 zł
Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 849 012,77 zł
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie - 2020.